Zamówienia złożone od poniedziałku do piątku do godziny 14:30 za pośrednictwem kuriera DPD wysyłamy tego samego dnia!
Darmowa dostawa od 199,00 PLN

Piłki

( ilość produktów: 8 )

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie, w tym w Polsce. Futbolem interesują się osoby w każdym wieku, a z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na rozpoczęcie zawodowej przygody z piłką nożną. Tysiące naszych rodaków gra też w piłkę amatorsko. Wszystko to rodzi zapotrzebowanie na piłki do gry na trawie oraz wszelkie dodatkowe akcesoria. W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie można znaleźć produkt najwyższej jakości i w najniższych hurtowych cenach.

Piłki nożne

Nie trzeba być zawodowym piłkarzem, aby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Wystarczy pobliskie boisko i grupa znajomych, aby rozegrać emocjonujące spotkanie lub po prostu pobawić się z piłką przy nodze. Mimo tego, że nie mówimy o profesjonalnych rozgrywkach, kluczowe jest zapewnienie sobie jak najlepszych warunków do gry, w tym piłki nożnej, która spełnia wszelkie standardy i jest wykonana z dbałością o detale. Sprawdźmy, o czym dokładnie mowa i jak wybrać najlepszą piłkę do gry na trawie.

Jak wybrać piłkę do piłki nożnej?

Profesjonalne piłki do gry powinny charakteryzować się sporą wytrzymałością, odpowiednią wagą i określonymi wymiarami. Przy wyborze piłki do piłki nożnej należy kierować się w szczególności tym, na jakiej nawierzchni będziemy grać. Ważny jest też wiek i stopień zaawansowania samych zawodników. Wchodząc w detale można też dokonać wyboru między piłkami szytymi, zgrzewanymi, klejonymi itd.. Ponadto, znaczenie ma też użyty materiał, czyli np. piłka skórzana do piłki nożnej lub z tworzywa sztucznego. Kwestią drugorzędną pozostaje kolor futbolówki. Na szczęście w naszej ofercie dostępna jest m.in. piłka nożna Puma zielona, piłka puma czerwona, piłka Puma zielona, piłka puma czarna, piłka Puma niebieska i wiele innych. Oprócz samych piłek najlepiej przejrzeć też akcesoria sportowe i wybrać coś dla siebie.

Jaka piłka na zewnątrz, a jaka na halę?

W piłkę nożną można grać na różnej nawierzchni, w tym na naturalnej trawie, sztucznej murawie czy na hali. W przypadku nawierzchni naturalnej najlepiej sprawdzą się piłki w rozmiarze 4 lub 5, które są szyte lub zgrzewane termicznie. Bardzo często producenci wyodrębniają osobną kategorię piłek, a mianowicie takie, które przeznaczone są głównie na orliki i sztuczną nawierzchnię. Charakteryzują się większą wytrzymałością oraz elastycznością. Do gry na halę wybierajmy z kolei piłki w rozmiarze 4 lub nawet 3. Przy okazji warto nabyć obuwie sportowe, w tym między innymi obuwie halowe, jak i inne rodzaje.

Wybór piłki do nogi a stopień zaawansowania: rekreacyjna, treningowa, meczowa

Piłki meczowe cechuje najwyższy stopień wytrzymałości pod kątem wchłaniania wody oraz dbałość o detale związane z obiciem czy kształtem. Piłka meczowa ma też najwyższą wagę spośród wszystkich innych i rozmiar 5. Piłki treningowe są bardzo podobne do meczowych, ale często po prostu lżejsze oraz stworzone z mniej trwałych materiałów. Najniższy poziom wykonania dotyczy piłek rekreacyjnych, które są zazwyczaj klejone.

Jak dobrać rozmiar piłki nożnej?

Piłki nożne różnią się od siebie pod wieloma względami, ale podstawowym parametrem jest zawsze ich rozmiar. Niezbędne jest to, aby piłka nożna pod kątem wymiarów była dopasowana nie tylko do warunków, w których gramy, rodzaju nawierzchni, ale też wieku osób, które będą jej używać. Najpopularniejszym rodzajem jest piłka nożna rozmiar 5 średnica, która waży od 415 do 445 gramów i jest wykorzystywana w profesjonalnym, ale i amatorskim futbolu. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na dostępne w naszym asortymencie piłki nożne marki Puma w rozmiarze 5, w szczególności piłkę Puma LaLiga czy piłkę nożną Puma Neymar. Początkujący piłkarze powinni natomiast wybrać piłkę w rozmiarze 4, która waży 350-390 gramów, a idealnym rozwiązaniem dla dzieci oraz do gry w hali jest piłka w rozmiarze 3 ważąca 280-320 gramów.

pixel